Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2018-05-04 10:05:15)

Dębowiec w barwach biało czerwonych!


Uroczystym hymnem Polski rozpoczęliśmy obchody ustanowienia Konstytucji 3 Maja w Dębowcu. W imprezie wzięli udział samorządowcy, mieszkańcy naszej gminy oraz liczni przybyli goście. Zebranych przywitała dyrektor ośrodka kultury Karina Bogusz, podkreślając w swoim wystąpieniu, iż obowiązkiem wszystkich Polaków zarówno tych młodszych jak i starszych jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tych trudnie historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Następstwem tych niestrudzonych wysiłków było odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Natomiast Przewodniczący Kultury i Oświaty Gminy Dębowiec Bronisław Brudny mówił o tym, jakie znaczenie dla państwa polskiego miała uchwalona przed 227 laty Konstytucja 3 Maja.

W programie artystycznym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu: Roch Branny z wierszem Marka Gajowinczka „Z piersi matek”, Anna Spaczek z piosenką „Wojenko, wojenko”, Barbara Branny, Julia Pala z piosenką „Ziemio Ojczysta” oraz Kornelia Kowaluk z wierszem Wisławy Szymborskiej "Gawęda o miłości do ziemi".

W trakcie uroczystości, w tym ważnym dla Polski dniu, udaliśmy się do miejsca dla nas szczególnego ważnego - pod pomnik Cichociemnych, gdzie władze gminy złożyły kwiaty, przy dźwiękach Hymnu Cichociemnych.

Nie zabrakło także barw narodowych, którymi udekorowana była scena. W takim dniu nie mogło oczywiście zabraknąć patriotycznych pieśni w wykonaniu zespołu „LUNATYP”.

Po uroczystości zebrani mogli skorzystać z dobrodziejstw przygotowanych przez KGW z Dębowca. Pyszna domowa buchta z prawdziwym, domowym masełkiem, grochówka, placki z blachy, pyszne kołacze czy domowe wypieki to specjały z których słyną dębowieckie gospodynie.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie tegorocznych obchodów.