Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2017-09-12 13:09:12)

Biesiada w Łączce


W minioną sobotę, 9 września w ośrodku kultury odbyła się Łączańska Biesiada. Organizatorem imprezy byli: Rada Sołecki z Łączki, Kółko Rolnicze i Gminny Ośrodek Kultury, natomiast gościem popołudnia był Zespól Regionalny Małokończanie z Kończyc Małych pod kierownictwem p. Urszulki Wierzgoń.

Zespół powstał w roku 1984 z inicjatywy p. Marii Grimm - Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich. Działa przy świetlicy GOK-u w Kończycach Małych, od 1984-1999 r. zespół prowadził p. Stanisław Kania, a od jesieni 1999 r. do chwili obecnej zespół działa pod kierownictwem p. Urszuli Wierzgoń, wieloletniego członka zespołu. W tym czasie śpiewacy wielokrotnie zdobywali czołowe miejsca na różnych przeglądach, konkursach i festiwalach folklorystycznych, których nie sposób wszystkich wymienić.

Zespół zaprezentował się w ludowych pieśniach Śląska Cieszyńskiego, za co zebrał gromkie brawa od publiczności.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekały liczne atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, gokarty, malowanie twarzy, duże zainteresowanie wzbudził prawdziwy samochód rajdowy. Dzieci wzięły udział również w licznych konkurencjach, w których każdy uczestnik otrzymał od organizatorów nagrodę. Zadowolenie i uśmiechnięte twarze dzieci i ogólna radość były probierzem dobrej zabawy. Na biesiadzie nie zabrakło wyśmienitej kuchni przygotowanej przez lokalne gospodynie. Przepyszne placki z blachy, chleb z domowym smalcem i pyszne wiejskie kołacze to tylko nieliczne smakołyki, z których słyną łączańskie gospodynie. Dobrą dawkę muzyki gwarantował DJ Władysław. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy.