Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2015-01-27 14:01:43)

RODZINNE KOLĘDOWANIE


Cicho na ziemię pada śnieg,
pada cicho biały śnieg.
A tu jasną nocą
pastuszkowie kroczą
by powitać Dziecię,
które w żłóbku śpi,
cicho śpi.”

 

W minioną niedzielę byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia muzycznego w naszej gminie. W Willi Słonecznej w Dębowcu odbyło się wspólne kolędowanie podczas którego mogliśmy ponownie przenieść się w najpiękniejszy dzień roku jakim jest Boże Narodzenie.
Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu zaśpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Dzieci w składzie:

Maria Branny – gitara, Mateusz Gabzdyl – akordeon, Krystian Ryś – flet, Paweł Wisełka – trąbka zagrały przepiękne kolędy. Do wspólnego kolędowania włączył się również nasz lokalny twórca i muzyk pan Andrzej Klimowski.

Natomiast o godzinie 17.00 odbył się koncert niezwykle utalentowanych muzyków: Iwony Zieby i Piotra Tarasewicza, absolwentów krakowskiej szkoły dla niewidomych, współtwórców zespołu wokalno-instrumentalnego NADZIEJA, który odniósł wiele sukcesów w kraju i za granicą. Młodzi, zdolni, utalentowani, są przykładem na to, iż pomimo niepełnosprawności można normalnie żyć, mieć pasję i ciągle się rozwijać.

Przepiękna gra na fortepianie i niesamowity wokal stworzyły ciepły klimat spotkania. Po raz kolejny dostarczyli zebranym cały wachlarz emocji: radość, wzruszenie, śmiech. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać takich utworów jak: „Pada  śnieg”, „Chrońmy tę chwilę”, „Wesołych Świąt”, „Noc wigilijna”, „W żłobie leży”, „Zaśnij dziecino”, „Oj maluśki maluśki”, „Nie było miejsca”, „Do szopy wszyscy”, „Kołysanka”.

Chcielibyśmy podziękować Pani Danucie i Adamowi Małachowskim, za serdecznie i ciepłe przyjęcie, dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu, Pani Danucie Jankowskiej, Panu Andrzejowi Klimowskiemu i wszystkim zebranym za przybycie.