Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2013-06-10 14:06:54)

Nocne BnO


„Nocne Mary”

7 czerwca 2013r. odbyły się w Gumnach nocne zawody w biegach na orientację. Organizatorem tej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu. We współzawodnictwie, które miało charakter rekreacyjnego marszobiegu po pięknych i urozmaiconych terenach Ziemi Cieszyńskiej, udział wzięło 29 zawodników z całego Śląska. Punkty kontrolne można było zdobywać w dowolnej kolejności. Dystans dla dorosłych w linii prostej wynosił około 10 kilometrów, natomiast dla młodzieży 3 km, dodatkowym utrudnieniem była nocna pora. Na trasie było rozstawionych 16 punktów kontrolnych, a limit czasowy wynosił 3 godziny. Najlepszym z zawodników okazał się Marek Woźniczka z Siemianowic Śląskich, pokonując dystans w czasie 1 godzina 14 minut!
Wyniki na 10 kilometrów:
1. Marek Woźniczka  - 1 godz. 14 min. 16 pkt.
2. Ireneusz Waluga - 1 godz. 24 min. 16 pkt.
3. Stanisław Odrówka - 1 godz. 33 min. 16.pkt

Wśród Pań najlepsze okazały się biegaczki z Cieszyna : Brzóska Jolanta, Klimsza Katarzyna i Marek Joanna, które pokonały dystans 10 km w czasie – 2 godz. 55 min. zdobywając wszystkie punkty kontrolne!!

Wyniki na 3 kilometry:
1. Justyna Żebrok & Aleksandra Żebrok – 1 godz. 27 min. 6 pkt.

Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom biegu,  trasa nie należała do najprostszych, nocna pora oraz błoto stanowiły dodatkowe utrudnienie. Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje imprezy w szczególności Panu Maciejowi Pońc oraz Przemysławowi Żebrok.

 

Zdjęcia: Łucja Kalisz, GOKSiT