Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2012-06-13 10:06:13)

,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”


           12 czerwca 2012 nasza biblioteka po raz kolejny wzięła udział w jubileuszowej X edycji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tegorocznymi gośćmi imprezy byli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu
i Turystyki w Łączce: Karina Bogusz - dyrektor ośrodka, Wojciech Biłko oraz Marcelina Gardas. We wspólnym czytaniu wzięli udział uczniowie z klas  1-4 z wychowawcami i panią dyrektor.

           Spotkanie rozpoczął wspólny taniec przygotowany przez uczennice klasy 6, a wykonany przez wszystkie dzieci do ulubionej piosenki  pt. ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Nasi sympatyczni goście zaprezentowali dwa wiersze Jana Brzechwy ,,Żuraw i czapla” oraz ,,Żuk”. Wesołe stroje, pomysłowa choreografia i wspaniały występ bardzo spodobały się publiczności. Dzieci ze Świetlicy pod kierunkiem pani Izy Hajduk zaprezentowały wiersz pt.,,Na straganie”. Klasa 2 pod okiem pani Kingi Zelek przedstawiła wiersze ,,Żaba” ,,Żuk”, ,,Kaczka dziwaczka”, zaś uczniowie z klasy 1 i 3 przygotowali popisy w pięknym czytaniu wierszy znanych polskich poetów. Marcelina Foltyn  i Emilka Żwak z klasy 4 zachęcały do przeczytania proponowanych przez nie książek. Na koniec wszyscy uczestnicy zaśpiewali nową piosenkę o wspólnym czytaniu książek.

           W drugiej części dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy przygotowanym przez gości . Mogły popisać się znajomością wierszy, poetów, zwierząt jak również talentem aktorskim. Na wszystkich czekały słodkie niespodzianki  oraz nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łączce. Pragniemy gorąco podziękować paniom Karinie, Marcelinie i  panu Wojtkowi za przyjęcie naszego zaproszenia i zaangażowanie w całą akcję.

 

                                                         Bożena Michalik-bibliotekarz