Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2012-04-24 11:04:29)

Zadbaj o swoje zdrowie z Gminnym Ośrodkiem Kultury


Wraz z nadejściem wiosny Gminny Ośrodek Kultury postawił na propagowanie zdrowego stylu życia. Przez cały rok można uczestniczyć w zajęciach Flowin,  które odbywają się w każdą środę o  godz.18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach, jak i również w zajęciach z aerobiku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce w poniedziałki i środy (co dwa tyg.)o godz.19.00

Nasz cykl imprez sportowo-turystycznych rozpoczęliśmy od marszu z kijkami, już  wkrótce planujemy wycieczki górskie, rowerowe i zajęcia sportowe.

 

Nordic Walkig- czyli najprościej mówiąc spacer z kijami.

Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane - a zatem ćwiczyć całe ciało. Treningowi poddawane są jednocześnie nogi i biodra, jak i górna część ciała ręce, bark, ramiona, mięśnie klatki piersiowej oraz kręgosłup. Uczestniczą w tym niemal wszystkie mięśnie, badania dowodzą czynne zaangażowanie około 90% mięśni ciała. Również spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania i to o 20% - przy czym obciążenie dla stawów i kręgosłupa jest w przypadku równego podłoża o około 5 kilogramów mniejsze. Każde w ten sposób stymulowane włókno mięśniowe pomaga naszemu ciału zachować witalność, szczupłą sylwetkę i zdrowie. Przemiana materii podlega pozytywnej stymulacji, co wpływa na redukcję zbędnych kilogramów.

 

O zbawiennym wpływie  dla naszego zdrowia płynącym z nordic walkingu mogła przekonać się  grupa „dębowieckich dreptoków”, która w niedzielne popołudnie wyruszyła z Centrum Dębowca. I choć pogoda była kapryśna to i tak nie stanowiło to przeszkody dla tych, którzy zdrowie i dobra kondycję stawiają na pierwszym miejscu. Trasa prowadziła przez malownicze tereny naszej gminy. Pod bacznym okiem instruktora pokonaliśmy trasę z Dębowca do Centrum Kultury w Łączce.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszą akcją, zachęcamy do korzystania z przygotowanej dla Państwa oferty turystyczno-rekreacyjnej.