Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2012-03-12 12:03:02)

Nowa strzelnica w Gumnach


W miniony piątek miało miejsce uroczyste otwarcie strzelnicy pneumatycznej w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia był p. Jan Żarski – prezes LKS „KORONA” Gumna oraz Sekcji Strzeleckiej.

„Budując tak piękne obiekty na wsi jak i w miastach musimy mieć przede wszystkim na uwadze, aby były one w pełni wykorzystane  dla potrzeb miejscowej ludności, ale przede wszystkim dla młodzieży.

Młodzież trzeba odciągnąć od telewizji, internetu, a co najgorsze od narkotyków i innych używek, które niszczą młode organizmy.

Strzelectwo sportowe jest sportem, który uczy nas dyscypliny, pokory. Bez determinacji, spokoju i opanowania, a przede wszystkim bardzo intensywnych treningów nie ma szans na powodzenie i sukces. Jak wcześniej wspomniałem strzelectwo uczy przede wszystkim dyscypliny i pokory w sporcie ale jest jednocześnie jest wspaniała zabawą.

To dzięki Lidze Obrony Kraju  jeszcze można uprawiać tą dyscyplinę sportu, ponieważ posiada broń dzięki której można organizować zawody i treningi. W szkołach średnich w ogóle zrezygnowano z zajęć obronnych, może młodzież nasza tak licznie uczestniczy w zawodach strzeleckich organizowanych przez Zarząd Powiatowo-Miejski LOK w Cieszynie.

Mamy nadzieję, ze nasza strzelnica pneumatyczna przyciągnie rzeszę młodzieży szkolnej. Pierwszym testem będzie organizowany turniej Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych  Powiatu Cieszyńskiego o puchar przechodni dyr. MOSiRu w Cieszynie i najlepszego strzelca Powiatu Cieszyńskiego. Mówi się, że strzelectwo jest sportem drogim, elitarnym, ale dzięki Wam sponsorom udało się zaszczepić w młodzieży tę dyscyplinę sportu – mówi prezes Jan Żarski.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Cieszyn Mieczysław Szczurek, Wójt Gminy Dębowiec Tomasz Branny, V-ce Prezes Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach Pułkownik Ryszard Kasprzak, Prezes Zarządu Powiatowo-Miejskiego LOK w Cieszynie Józef Gil, przedstawiciele mediów oraz liczni zaproszeni goście.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 14 tys. złotych.

 Otwarcie strzelnicy nie byłoby możliwe gdyby nie sponsorzy:

-Państwo Zofia i Zbigniew Kajmowicz

-Prezes firmy Jawal Pana Tadeusz Gorgosz

-Prezes firmy RECTUS POLSKA Pan Krzysztof Wojtaszek

-Dyrektor firmy RECTUS POLSKA  Pan Krzysztof Cieśliński

-Prezes firmy EUROS POLSKA Pan Andrzej Marecki

-Właściciele firmy Autokompleks Gumna Pani Anna i Krzysztof Ważka

-Właściciel firmy Remontowo-Budowlanej Pana Andrzej Staniszewski

-Właściciel P.F.R.D.BRUK Józef Maciejczyk

-Właściciel firmy Brukarsko-Murarskiej Pana Henryk Gwazdacz

-Państwo Barbara i Piotr Pierchała

-Właściciele firmy SZO-GO Beata i Grzegorz Gojniczek

-Prezesi firmy WIK z Kostkowic Pan Tomasz Kluska i Zbigniew Widenka

-Właściciele firmy Stolarsko-Meblowej Pani Alina i Mirosław Madzia

-Jan Żarski

 

Korzystać ze strzelnicy będzie można od drugiej połowy kwietnia w każdy piątek. Dla mieszkańców Gminy Dębowiec oraz członków klubu strzelnica będzie udostępniana nieodpłatnie.

Składamy serdeczne podziękowania dla inicjatorów przedsięwzięcia, a w szczególności dla Pana Jan Żarskiego i Mirosława Sobańskiego  oraz Pań Jolanty Sobańskiej, Urszuli Żarskiej oraz Lucyny Jabłońskiej za wspaniale przygotowany catering.

 

Fotorelacja z imprezy