Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2011-08-05 10:08:20)

Punkt informacji turystycznej w ŁączceZ Prace nad projektem „Śląski System Informacji Turystycznej' są realizowane w ramach RPO WSL 2007-2013 i trwają już od dłuższego czasu w wielu gminach powiatu cieszyńskiego. Działania mają na celu standaryzację wszystkich Punktów Informacji Turystycznej w naszym regionie. Zadania realizowane są w kilku etapach. Początkowo na podstawie, wizji lokalnych trwały przygotowania do montażu sieci komputerowych oraz wyposażenia cyfrowego i analogowego W pierwszym etapie końcem czerwca b.r. GOKSiT w Łączce został wyposażony w sprzęt analogowy czyli m.in.: dwie szklane gabloty, stojaki na materiały promocyjne, biurko, krzesła, regał magazynowy. Tymczasem już 11 lipca 2011 otrzymaliśmy wyposażenie cyfrowe: mikrofony, skaner oraz wieżę CD.
Wczoraj (8.08. 2011r.) w GOKSiT zamontowano szafę dystrybucyjną i utworzono odrębną sieć internetową dla Punktu Informacji Turystycznej. To oczywiście jeszcze nie koniec prac, jakie zostaną wykonane w ramach współpracy z „Olzą” w dalszym ciągu, czekamy na kolejne dostawy.
Jako beneficjent końcowy projektu Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki z siedzibą w Łącze, będzie mógł pełnić usługi turystyczne w ramach tworzonego Punktu Informacji Turystycznej, co pozwoli nam na lepszą obsługę ruchu turystycznego w naszej Gminie a zarazem przyczyni się do lepszej promocji naszych lokalnych walorów.

Estera Brudny