Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2011-04-21 12:08:13)

KIERMASZ WIELKANOCNYCH TRADYCJI KULINARNYCH JUŻ ZACały tydzień Panie pieczołowicie piekły, dekorowały, aby zadowolić podniebienia nawet najwybredniejszych klientów.
Sto lukrowanych baranków, 40 smacznych murzynów, 20 olbrzymich kołaczy, 60 barwnych mazurków , ponad 60 bab wielkanocnych i masę innych smakołyków czekało, aby zawitać na Waszych wielkanocnych stołach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć oryginalnych pisanek, pięknie zdobionych i innych ozdób świątecznych, były i pisanki ze strusich jaj dekorowane w niepowtarzalne wzory, tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Na kiermaszu w miłej, świątecznej atmosferze można było spokojnie usiąść, napić się kawy czy herbaty, spróbować pięknie pachnącego, świeżego, domowego chleba z masełkiem czy domowej buchty i choć na moment oderwać się od problemów dnia codziennego.
Wspólne malowanie wielkanocnych pisanek wciągnęło nie tylko dzieci, ale również rodziców.
GOKSiT pragnie serdecznie podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich z Łączki za ciężką pracę, a w szczególności Pani Irenie Bączek ,dzieciom z kółka plastycznego wraz z Panią Moniką Drozd. Dziękujemy także wszystkim tym , którzy zawitali na naszym Kiermaszu, mamy nadzieję, że spotkamy się znów na kiermaszu już za rok!!!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, wszystkim mieszkańcom naszej Gminy składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów .

GOKSiT Łączka